Jak skutecznie się odchudzić?

Wpisując takie hasło w wyszukiwarce jak powyżej wyskakuje nam szereg stron z głodowymi jadłospisami o kaloryczności na poziomie 1000kcal, ale czy to jest dobry sposób by dojść do wymarzonej masy ciała i utrzymać ją na dłużej, a najlepiej na zawsze? No bo przecież nie po to się odchudzamy by po pół roku wrócić do masy ciała sprzed odchudzania. Co to tak właściwie jest skuteczne odchudzanie?

Zdradzę wam tajemny sekret skutecznego odchudzania, głód to wróg! Zapytacie, ale dlaczego, przecież jak jestem głodna/y to znaczy, że jem mniej i dieta działa. No działa, głodzisz się, ale pamiętaj, że dieta odchudzająca to nie jest dieta głodowa. Długotrwała dieta głodowa może doprowadzić nie tylko do drastycznego spadku masy ciała, ale też i do ogromnych niedoborów w naszym organizmie i do ekspresowego efektu JOJO.

A więc co zrobić by nasze odchudzanie dało nam pożądany efekt?

Każdy z nas jest na diecie, no bo przecież jemy. Każdy z nas ma indywidualną dietę bo możemy lubić inne rzeczy, także to że postanowiłaś/eś coś zmienić w swoim sposobie żywienia, nie oznacza że akurat dopiero teraz przechodzisz na dietę. Zrzuć z siebie presję diet odchudzających, a pomyśl o tym w kontekście zmiany w swoim dotychczasowym sposobie odżywiania.

Przede wszystkim nie rezygnuj ze wszystkiego co uważasz za niezdrowe. W momencie kiedy zaczynamy sobie wszystkiego zabraniać okazuje się, że nawet jeśli przez ostatnie kilka lat nie mieliśmy na to ochoty, to nagle nas nachodzi. Idealny schemat diety do 80% tzw zdrowej michy, pełnowartościowego jedzenia, które nas odżywia, dodaje niezbędnych witamin i składników i 20% to nasze zachcianki.

W tym wszystkim pamiętaj o deficycie kalorycznym.

Nie powielaj głupot innych, na samym początku zmiany swoich nawyków wmawiając sobie, że zdrowe jedzenie jest niesmaczne. Zdrowa dieta to w dużej mierze duże ilości warzyw, owoców, dobrych źródeł białka i produktów zbożowych, ale też i bardzo duże ilości róznych przypraw, które tak naprawdę nadają smak naszym daniom.

A więc czym jest to skuteczne odchudzanie?

To przede wszystkim nasza własna satysfakcja z własnych osiągnięć, jedząc dokładnie to co lubimy jeść. Decydując się na jakąkolwiek zmianę, niech ona będzie świadoma, bez presji otoczenia, własna, bez tłumaczenia się dlaczego czegoś nie jesz lub jesz. Takie, które zostaje z nami na zawsze bez poczucia męczenia się.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji dotyczących skutecznego odchudzania, deficytu kalorycznego, jak go obliczyć, w doborze aktywności fizycznej i sposobach jak radzić sobie z presją otoczenia to zachęcam Cię do kontaktu ze mną.