11 listopada 2020

Wizyta

PIERWSZA WIZYTA BEZ TAJEMNIC

Pierwsza wizyta może wzbudzać stres i zdenerwowanie, na szczęście strach ma tylko duże oczy, a to spotkanie jest bardzo przyjemne. Polega na rozmowie o Twoich dotychczasowych nawykach żywieniowych.

Wizyta trwa ok. 40-60 min, a jej najważniejszym elementem jest dokładna analiza stylu życia pacjenta, dlatego też przed pierwszym spotkaniem warto zrobić listę dań i produktów, które były zjadane w ciągu 1-3 ostatnich dni. Oprócz produktów warto napisać pory zjadanych posiłków, oraz ilość i rodzaj wszystkich wypitych płynów. Pamiętaj, czym dokładniejszy opis, tym dokładniejszą analizę ja będę wstanie dokonać.

Podczas wizyty dokonywana jest również analiza stanu zdrowie, podczas której pytam o przebyte lub aktualne choroby, zażywane leki, alergie, nietolerancje pokarmowe. Dlatego warto zabrać ze sobą aktualne wyniki badań, a jeśli ich nie masz to wykonaj podstawowe badania takie jak:

  • badanie krwi i moczu
  • lipidogram
  • poziom glukozy we krwi

Jeśli istnieje u Ciebie podejrzenie chorób tarczycy, do podstawowych badań, oznacz również poziom TSH.

Po wstępnej rozmowie o dotychczasowych nawykach i stanie zdrowia, przechodzimy do analizy składu ciała, która jest wykonywana metodą bioimpedancji elektrycznej (BIA), oraz pomiarów obwodów ciała.

Co to takiego bioimpedancja elektryczna?

Jest to metoda, która określa zawartość masy mięśniowej, masy tłuszczowej, ciężar kości, oraz stopień nawodnienia organizmu. Oblicza również indywidualne zapotrzebowanie energetyczne badanej osoby, dzięki czemu można określić ilość kalorii, które dziennie należy spożywać.

UWAGA! Kobiety w ciąży i osoby z rozrusznikiem serca nie powinny mieć wykonywanego pomiaru BIA.

Dzięki pomiarom masy ciała, BIA, oraz obwodów możemy śledzić efekty diety.

PRZED PIERWSZA WIZYTĄ PAMIĘTAJ:

  • by co najmniej 2 godziny przed wizytą nie objadać się i nie opijać,
  • by dzień wcześniej, ani tego samego dnia nie wykonywać intensywnej aktywności fizycznej.

Dzięki tym informacjom jestem wstanie przygotować indywidualny plan żywieniowy, dopasowany do stylu życia, aktywności fizycznej, preferencji smakowych i zdolności kulinarnych. Na pierwszym spotkaniu również omawiamy co warto już teraz zacząć zmieniać w swoim stylu życia i sposobie odżywiania, by móc pracować na cel, który chcesz osiągnąć. Pierwszy jadłospis wraz ze wskazówkami otrzymasz do 4 dni roboczych od pierwszego spotkania.

Jak widzisz, pierwsza wizyta to sama przyjemność, wierzę że wspólnymi siłami jesteśmy wstanie dokonać pozytywnych zmian w Twoim odżywianiu.

WIZYTA KONTROLNA

Na wizytach kontrolnych dokonujemy pomiaru masy ciała, analizy składu ciała i pomiarów obwodów, dzięki którym sprawdzamy efekty diety. Te wizyty są bardzo ważne, ponieważ na nich rozwiewamy wszelkie wątpliwości odnośnie diety i dokonujemy ewentualnych modyfikacji, by dieta była jak najlepiej dostosowana. Podczas tych wizyt przygotowuję dla Ciebie kolejne jadłospisy, aż do momentu osiągnięcia Twojego celu. W zależności od indywidualnych potrzeb wizyty kontrolne odbywają się raz na jeden lub dwa tygodnie.